Parafia NSPJ w Zelistrzewie

Witamy na oficjalnej stronie parafii
Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Małgorzaty Marii Alacoque
w Żelistrzewie.
ul. Kasztanowa 2
84-122 Żelistrzewo
tel. 885-738-628

Orszak Trzech Króli w Żelistrzewie Drukuj Email

W dniu 2015.01.06 w Żelistrzewie odbył się Orszak Trzech Króli zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Nasze Żelistrzewo.

Mszę inaugurująca Orszak odprawił ks. Jan Kaczkowski - prezes Puckiego Hospicjum.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. [TUTAJ]

Istnieje możliwość zamówienia wybranych zdjęć tego z tego wydarzenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodatkowa fotorelacja z portalu 24kaszuby.pl http://24kaszuby.pl/orszaki-w-zelistrzewie-wejherowie-i-katowicach-zobacz-relacje-foto/

Podziękowania dla Chóru "Jubileum" Drukuj Email

W dniu 2.11.2014 w Puckim Hospicjum, ks. Jan Kaczkowski odprawił Mszę św, zbiorową za dusze pacjentów hospicjum stacjonarnego i domowego, którzy odeszli w ostatnim roku.
Oprawę Mszy św, przygotował nasz, żelistrzewski Chór "Jubileum" pod kierownictwem p. Anny Łukasik.
Chórzyści wykonali:
1. O Boże Ty moja nadziejo.
2. Veni Jesu.
3. Zbliżam się w pokorze.
4. Pokarmie naszej drogi.
5. Magnificat.
6. Maryjo, ja Twe dziecię.
ponadto części stałe mszy: "Sanctus" oraz "Agnus Dei" przygotowano w języku łacińskim.

Przed rozesłaniem, Chór otrzymał gorące brawa od wszystkich zgromadzonych.

Oficjalne podziękowania od ks. Jana Kaczkowskiego

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

"Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi." - Modlitwa papieża Franciszka.

Na Święta Bożego Narodzenia obfitego błogosławieństwa z radością przychodzącego Boga do ludzi oraz z pokojem w sercu i zaufaniem Bożej Miłości, aby nasze rodziny - domowe Kościoły wzrastały w jedności i miłości, niech ta Boża Miłość na nowo w nas się narodzi abyśmy się stali całkowitym darem dla innych a w Nowym Roku sił w realizowaniu zamierzeń na rzecz czynienia dobra drugiemu człowiekowi zgodnie z Jezusową Ewangelią

życzy

ks. Roman Rychert